Vietoje gipso-kartono

15 KARTŲ TVIRTESNIS. ENERGIJOS TAUPYMAS. 10 METŲ GARANTIJA

CLIPSO įtempiamos lubos dažnai neteisingai lyginamos su PVC (polivinilo chlorido) plėvelės įtempiamomis lubomis. Esminis skirtumas – CLIPSO įtempiamos lubos nėra plėvelė. Tai unikalios struktūros audinys. Jis net 15 kartų tvirtesnis už PVC plėvelę. CLIPSO audinys austas iš poliesterio siūlo ir padengtas poliuretanu. Abi medžiagos jau seniai naudojamos rūbų pramonėje. Taip pat jos visiškai nekenkia aplinkai nei gamybos, nei montavimo procese. Atvirkščiai, CLIPSO įtempiamos lubos visame kelyje nuo gamybos pradžios iki įrengimo ypač saugo aplinką. CLIPSO gamyba yra itin efektyvi ir taupo energiją. Gaminant CLIPSO, lieka nedaug atliekų ir jos visiškai perdirbamos. CLIPSO įtempiamos lubos transportuojamos ir sandėliuojamos rulonuose, sunaudojama labai mažai medžiagų pakuotei, taip pat taupomos transportavimo kuro sąnaudos. Tiek gamybos, tiek montavimo etape sunaudojamas nedidelis kiekis energijos.  Atliekų po montavimo beveik nelieka, o likusios yra perdirbamos. Galiausiai, prie CLIPSO įtempiamų lubų ekologiškumo prisideda jų tarnavimo ilgaamžiškumas – suteikiama 10 metų garantija, o realybėje CLIPSO tarnauja neribotai.

IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS

CLIPSO lubos yra antistatinės, t.y. neleidžia kauptis dulkėms. Specialios rūšies CLIPSO audinys tinkamas netgi operacinės patalpoms su griežčiausiais higienos reikalavimais. Produktas turi tarptautinius higienos sertifikatus. Lyginant su PVC plėvelės lubomis, CLIPSO turi ir kitą neginčijamą pranašumą – be sujungimo CLIPSO gali būti 5,10 m pločio ir net 50 m ilgio. Retas nutinka, jog patalpos abu matmenys didesni nei 5 m, o ir tokiu atveju – CLIPSO sujungimas (linkas į blogą, kur yra demonstracija) labai estetiškas. CLIPSO įtempiamų lubų įrengimas, be abejonės, visiškai saugus – audinys tiesiog mechaniniu būdu (specialia mentele) įspraudžiamas į tvirtinimo profilį ir tarsi styga įtempiamas. PVC plėvelė tempiama ją kaitinant karščio patrankomis. Naudojami propano balionai ir liepsna.

PVC lubos dažniausiai naudojamos kaip akcentinės – kai reikia blizgesio, aptakių formų ir pan. CLIPSO, kai yra reikalingi interjero akcentai, turi kitas galimybes: šviečiančias CLIPSO ir CLIPSO su vaizdais (linkas į kitą punktą).

PRISITAIKO PRIE JUDANČIO PASTATO

Visgi svarbiausia CLIPSO lubų užduotis – pakeisti gipso kartoną. Ir pats svarbiausias privalumas – CLIPSO įtempiamoms luboms suteikiama 10 metų garantija nuo įtrūkimų. Nesvarbu, ar tai naujos ar senos patalpos, monolitinės, mūrinės ar karkasinės konstrukcijos, jos visada natūraliai juda, o skirtumai tik judėjimo intensyvume. Net ir nedidelių sienų ar konstrukcijų „vaikščiojimų“ gipso kartono apdaila dažniausiai neatlaiko, ypač silpni yra sienų ir lubų sujungimai,  plokščių siūlės lubose. Egzistuoja ir didesnė problema – gipso kartono technologija siekiant sutaupyti dažnai naudojama netinkamai, tai dar labiau pagreitina įtrūkimų atsiradimą.

MONTAVIMAS

CLIPSO įtempiamos lubos tvirtinamos patalpos perimetru prie perdangos arba prie sienos. Kad ir kaip judėtų konstrukcijos, įtemptas CLIPSO audinys judės kartu, todėl neįmanoma, kad susidarytų įtrūkimas. Svarbi savybė – CLIPSO įtempiamos lubos įrengiamos itin greitai. 70 – 120 kv.m. būstą dviejų montuotojų brigada įrengia per 2-4 dienas. CLIPSO įtempiamų lubų įrengimą iliustruoja tokia seka: PATALPOS MATAVIMAS + TIKSLIOS SĄMATOS PARENGIMAS + TVIRTINIMO PROFILIO LYGIO NUSTATYMAS IR JO TVRITINIMAS + AUDINIO ĮTEMPIMAS. Svarbiausia, montuojant CLIPSO nėra jokių dulkių, triukšmo, nesklinda nemalonūs kvapai – CLIPSO audinys atkeliauja pilnai paruoštas dar gamykloje – jo nereikia netgi dažyti. Patalpos nešiukšlinamos, nereikia uždengti sienų, grindų. Patalpose gali būti netgi neišnešti baldai.

TINKA VONIOMS, BASEINAMS

CLIPSO įtempiamos lubos visiškai atsparios drėgmei ir idealiai tinka drėgnoms baseino ar vonios patalpoms. CLIPSO audinio struktūra unikali – praleidžia orą, tačiau dėl tankumo stabdo vandens molekules. Toks „kvėpavimo“ efektas visiškai eliminuoja kondensato atsiradimo galimybes. Be to CLIPSO audinys patalpos užpylimo atveju apsaugo visos patalpos apdailą ir esančius daiktus – CLIPSO 1 kv.m. atlaiko net 100 l vandens.

CLIPSO įtempiamos lubos labai lengvai prižiūrimos – jos plaunamos su įprastomis namų higienos priemonėmis. Taip pat turi UV apsaugą, todėl saulės šviesai netolygiai pasiskirstant pro patalpos langus, nėra pavojaus, kad danga pakeis spalvą.

CLIPSO audinys priskiriamas B1 degumo kategorijai, t.y. nepalaiko degimo – tinkamas ir viešosioms patalpoms.

TIK 12 MM NUO LUBŲ

Galiausiai CLIPSO įtempiamos lubos ypač taupo patalpos aukštį. CLIPSO tvirtinimo profilį tvirtinant prie perdangos, patalpos aukštis sumažėja tik 1,2 cm. Prie sienos – 3 cm. Palyginimui, gipso kartono lubų konstrukcija reikalauja bent 8 – 10 cm.

Ant CLIPSO įtempiamų lubų montuojami bet kokie įprasti objektai: pakabinami ir integruojami šviestuvai, ventiliacijos grotelės, oro padavimo kanalai ir t.t. Virš CLIPSO audinio tvirtinami reguliuojami laikikliai, o po audinio ištempimo į šiuos laikiklius tvirtinami norimi elementai.

SUGERIA 90% GARSO

Ypatinga CLIPSO rūšis – akustinės lubos. Pritaikytos kino, koncertų salėms. Tai CLIPSO audinys su mikroperforacijomis, kuris gali sugerti net 90% patalpos garso.